Tahtakurularından Nasıl Kurtulur |Wirecutter tarafından yapılan incelemeler

2022-11-11 03:05:39 By : Ms. mary xu

Önerdiğimiz her şeyi bağımsız olarak gözden geçiririz.Bağlantılarımız aracılığıyla satın aldığınızda bir komisyon kazanabiliriz.Daha fazla bilgi edin>

Bu kılavuzu inceledik ve tavsiyelerimizin arkasındayız. Otomatik Astar Püskürtme Makinesi

Tahtakurularından Nasıl Kurtulur |Wirecutter tarafından yapılan incelemeler

Tahtakurularınız varsa (veya olabileceğinden korkuyorsanız), panik yapmayın.Tahtakuruları elimizden gelenin en iyisini yapabilir, ancak onlar yenilebilir.

Şüpheli veya teyit edilmiş bir tahtakurusu istilasıyla başa çıkmanın ilk adımı, saygın bir haşere kontrol operatörü kiralamak ve talimatlarını dikkatlice takip etmektir.Bunun yanı sıra size tahtakuruları nasıl bulacağınızı ve tanımlayacağınızı göstereceğiz.Ve size musallat olan yatak takımlarını, giysileri ve mobilyaları nasıl temizleyeceğinizi, böceklerin yayılmasını nasıl önleyeceğinizi ve umarım gelecekte onlardan nasıl kaçınacağınızı anlatacağız.

El feneri: Küçük, parlak bir el feneri, saklandıkları yerlerdeki böcekleri tespit etmenize yardımcı olacaktır.ThruNite Archer 2A V3'ü öneriyoruz.

Tüy bırakmayan silindir: Bulduğunuz böcekleri, yumurtaları veya döküm derileri almak için bunu kullanın.

Elektrikli süpürge: Güçlü emiş ve temizleme aparatlarına sahip bir elektrikli süpürge, yatağınızdaki ve halıdaki tahtakuruları emmenize yardımcı olur.Torbalı bir vakum - en sevdiğimiz Miele Complete C3 Calima - görevi kolaylaştırabilir çünkü canlı böcekler torbanın içinde kapalı kalır.Fazladan çanta satın aldığınızdan ve her kullanımdan sonra attığınızdan emin olun.

Çöp torbaları: Böceklerin evinize daha fazla yayılmasını önlemek için istila edilmiş bir bölgeden yatak takımları, giysiler ve diğer eşyaları ağır hizmet çöp torbalarında toplayın.

Kurutucu: Böcekleri ve yumurtaları öldürmek için istila edilmiş yatak takımlarını, havluları ve giysileri kurutucudan en sıcak devirde çalıştırın.

Yatak muhafazası: Yatağınızı ve bazanızı tahtakurulara karşı dayanıklı bir yatak örtüsüyle kaplamak, tahtakuruları içeri hapsederek yayılmalarını engeller.Bunu yapmak aynı zamanda yatağınızı gelecekte böceklere karşı incelemeyi de kolaylaştırır ve bir örtü yatağınızı dökülmelere ve diğer hasarlara karşı korur.Her zaman bir tane kullanmanızı öneririz.Wirecutter'ın tercihi, süper güçlü dikişlere ve kolayca açılmayan bir fermuara sahip Protect-A-Bed AllerZip Pürüzsüz Yatak Muhafazasıdır.

Bir tahtakurusu istilasını tamamen ortadan kaldırmak günler, haftalar veya daha uzun sürebilir.Hatalardan tamamen kurtulana kadar muhtemelen burada özetlenen adımları tekrarlamanız gerekecek.

Çarşaflardaki ısırık izleri, kaşıntı veya kan lekeleri tahtakuruların kesin kanıtı değildir.(Bir tahtakurusu ısırığının ayırt edici görünen bir yanı yoktur ve bazı insanlar buna tepki göstermez veya kanamaz.) Ve sırf tuhaf bir böcek gördünüz (hatta yatağınızda bile!) ya da bir gece geçirdiniz diye bunlara sahip olmanız gerekmez. yarım yamalak bir motelde ya da kuzeninizin erkek arkadaşının komşusunda tahtakuruları olduğu için.Bunun yerine, yatak, yatak, baza, karyola veya yakındaki süpürgelikler üzerinde böceklerin karakteristik kahverengi-siyah, nokta benzeri dışkı lekelerini (sindirilmiş kan) arayın.Şilteniz zaten bir kılıf içinde değilse, şiltenin dikişlerine ve yarıklarına, özellikle de yastığın kıvrımlarına dikkatlice bakın.Tahtakuruları ayrıca boş tahtakurusu kabukları veya parçaları gibi görünen dökme deriler bırakır.Bu kılavuzda (PDF), istila işaretlerinin faydalı fotoğrafları bulunmaktadır.

Tahtakuruları genellikle yatağın içinde veya yakınında barınır ve geceleri dışarı çıkarlar, bu nedenle gün boyunca canlı olanları görmeniz pek mümkün değildir.Hava kararana kadar bekleyin ve el fenerinizi alın.Yatağınızın etrafına, özellikle de köşelere ve köşelere ve yakındaki herhangi bir mobilyaya dikkatlice bakın, vida delikleri veya eklemler gibi küçük yerlere çok dikkat edin.

Ne aradığınızı da bilin.Philadelphia merkezli bir haşere kontrol operatörü (PCO) olan Matt Kelly, halı böcekleri, örümcek böcekleri, hamam böcekleri ve yarasa böcekleri de dahil olmak üzere birçok tahtakurusu benzerinin bulunduğunu açıkladı.Ve yaşam döngüleri boyunca tahtakuruların boyutunu ve görünümünü gösteren kılavuzları incelediğinizden emin olun.Böcekler, dökülen deriler veya yumurtalar gibi herhangi bir kanıtı almak için tüy bırakmayan bir rulo veya bant kullanabilir ve bir PCO'yu göstermek için plastik bir torbaya koyabilirsiniz.

Tahtakurularının kanıtlarını bulduğunuzda, profesyonel yardıma ihtiyacınız olacak.Altta yatan bir tahtakurusu istilasını ortadan kaldırmak bir DIY çabası değildir.Birçok tahtakurusu böcek öldürücülere karşı direnç geliştirmiştir, bu nedenle bir hırdavatçıdan veya internetten satın aldığınız bir şeyi onlara püskürtmek yalnızca bazılarını öldürecek ve gerisini dağıtarak sorununuzu önemli ölçüde daha da kötüleştirecektir.Tahtakuruları (ve yumurtaları) buhar, ısı ve böcek öldürücüler, tozlar ve diğer ajanlar gibi profesyonel düzeyde kimyasallar tarafından öldürülebilir ve bunların tümü eğitimli bir PCO tarafından birden fazla ziyaret ve incelemede uygulanmalıdır.PCO ayrıca, örneğin komşu bir daireden geliyorlarsa, istilanın altında yatan nedeni belirleyebilir ve duvarların veya döşeme tahtalarının derinliklerine gizlenmiş tahtakuruları tedavi edebilir.Bir PCO, temizlik, dağınıklık ve evinizi tedaviye hazırlamak için özel talimatlara sahip olacaktır.Onları dikkatlice takip edin.

Ve ne kadar zor olursa olsun, panik yapmayın.Konuştuğumuz tahtakurusu uzmanları, bir PCO tarafından tedaviden önce veya tedavi sırasında yatağınızı atmamanız, mobilyalarınızı hareket ettirmemeniz veya halıyı yırtmamanız gerektiği konusunda hemfikirdi.Bunu yapmak, tahtakuruları evinizin daha uzaklarına yayabilir.Haşere kontrol ürünleri yapan bir şirket olan SenSci'nin baş ürün sorumlusu Jeff White'ın dediği gibi, "Bir odada 500 böceği tedavi etmek, birkaç odada 50 böceği tedavi etmekten daha kolaydır."

Herhangi bir profesyonel tedavinin yanı sıra, istila edilmiş alanları temizlemeli ve bulduğunuz tahtakuruları öldürmelisiniz.Bir döşeme aparatı kullanarak, dikişlere, yarıklara ve kıvrımlara odaklanarak yatağınızı ve kutu yayını iyice süpürün.Yatağın altını ve etrafını, başlığın arkasını ve tahtakurularının barınabileceği yatağın yakınındaki diğer mobilyaların etrafını süpürün.Süpürmeyi bitirdiğinizde, vakum torbasını dikkatlice çıkarın ve atmak için hemen bir çöp torbasına koyun.

Pahalı vakum torbalarından tasarruf etmek istiyorsanız ve bir hortumlu vakum kullanıyorsanız, konuştuğumuz tahtakurusu uzmanları bir numara önerdi: diz boyu naylon bir çorap alın ve çorabın ağzını, çorap sarkan bir şekilde hortum bağlantısının üzerine çekin. sonunda.Çorabı lastik bir bantla sıkıca sabitleyin ve vakumu açın.Emme, çorabı hortumun içine çekecek ve böcekleri, dökülen derileri ve yumurtaları kumaşa hapsedecektir (yumurtalar genellikle yapışkandır ve çıkarmak için güçlü bir emme gerektirebilir).Vakumu kapatın ve çorabı dikkatlice çıkarın, ucunu bağlayın ve atın.

Tahtakurularına maruz kalmış olabilecek çarşafları, yastıkları ve giysileri, havluları, doldurulmuş hayvanları veya tekstilleri çıkarın ve bunları ağır hizmet tipi çöp torbalarına dikkatlice kapatın.Hazır olduğunuzda, bu öğeleri çıkarın ve kurutucuya gevşek bir şekilde koyun.Herhangi bir böcek veya yumurtayı öldürmek için en sıcak döngüde 30 dakika çalıştırın.(Öğeler başka şekilde kirli değilse, önce yıkamanıza gerek yoktur.)

Isıl işlem uyguladıktan sonra, yeniden kontaminasyonu önlemek için bu öğelerin bazılarını Iris Weathertight Totes gibi hava geçirmez plastik bidonlarda istila bitene kadar saklamak isteyebilirsiniz.

Etkilenen alanı boşaltmak ve toplamak, istilanızı tedavi etmeyi kolaylaştıracaktır.Çöpleri ağır hizmet çöp torbalarında tamamen kapatın ve torbaları hemen çıkarın.Uzmanlar, tahtakurularınız varsa şilte veya mobilya atmanızı önermezler.Bu da böcekleri evinizin etrafına veya başkalarına yayabilir.Yatağınızı atmaya karar verirseniz (ve önce PCO'nuza danışın), yırtılmaz plastik bir örtüyle tamamen kapatın (birçok şehir buna ihtiyaç duyar).

Yatağınızı ve bazanızı elektrikli süpürgeyle süpürüp temizledikten sonra, Protect-A-Bed AllerZip Pürüzsüz Yatak Kılıfı gibi tahtakurularına karşı dayanıklı bir kılıf kullanmak iyi bir fikirdir.Muhafaza, şilte üzerinde (veya yırtılmışsa, içinde) hala gizlenmiş olabilecek böcekleri veya yumurtaları yakalayacaktır.

Kapağı yerinde, sıkıştırılmış halde bırakın ve bu böcekler ve yumurtalar sonunda ölecektir.Uzmanlarımız, bir yıl boyunca açık bırakmanız gerektiğini söyledi, ancak PCO'nuzdan rehberlik isteyin; fermuarını açmayın!Muhafaza aynı zamanda hiçbir yeni böceğin içeri sızmamasını sağlar. Ve muhafazanın pürüzsüz, beyaz yüzeyinde tahtakurularının gelecekteki kanıtlarını tespit etmek daha kolay olacaktır.Yastıklarınızı da kaplamak isteyebilirsiniz.Bunun için Protect-A-Bed Originals AllerZip Pürüzsüz Yastık Koruyucuları öneriyoruz.

PCO istilanızı tedavi ederken muhtemelen günler veya haftalarca incelemeye, temizlemeye, süpürmeye ve dağınıklığı gidermeye devam etmeniz gerekecektir.Bu süre zarfında, ne getirdiğinizi ve dışarı çıkardığınızı sınırlayarak tahtakuruları evin dışına yaymaktan kaçının.Tahtakuruları insanlar üzerinde yaşamazlar, ancak giysilere veya çantalara binebilirler.Ve böceklerin ortadan kaldırıldığını bilene kadar yeni mobilya, şilte veya yatak takımı almayın.

Bu haftanın haber bülteninde: Neredeyse resmi olarak yaz geldi, bu birçok insan için entomolojik düşmanlarla savaşların başlangıcı anlamına geliyor.

Bakteriler, küfler ve daha fazlası tahmin edilemeyen yerlerde saklanabilir; onu nerede bulacağınız ve bu konuda ne yapacağınız burada.

17 saatlik araştırmadan sonra, Protect-A-Bed'in AllerZip Pürüzsüz Yatak Örtüsü ve Yastık Koruyucularının tahtakuruları ve toz akarlarını önlemek için en iyisi olduğunu düşünüyoruz.

Tahtakuruları yaz aylarında zirveye çıkar, tatil için tam zamanında.Otel yatağınızı kan emiciler için nasıl kontrol edeceğiniz ve onları bulursanız ne yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Wirecutter, The New York Times'ın ürün tavsiye hizmetidir.Gazetecilerimiz, satın alma kararları verirken insanlara zamandan, enerjiden ve paradan tasarruf etmek için bağımsız araştırmaları (bazen) üst düzey testlerle birleştirir.İster harika ürünler bulmak, ister faydalı tavsiyeler keşfetmek olsun, doğru yapmanıza yardımcı olacağız (ilk seferde).

Tahtakurularından Nasıl Kurtulur |Wirecutter tarafından yapılan incelemeler

Deri Püskürtme Makinesi © 2022 Wirecutter, Inc., Bir New York Times Şirketi